domovska stranka o projektu fotogalerie muzikal kontakty odkazy
   
  Veřejné představení muzikálu STREETLIGHT v PRAZE se odehraje ve čtvrtek 21. února 2008 v 18:00 v ateliérech Prague Studios, areál Letov, Praha Letňany (více info zde)

  Veřejné představení muzikálu STREETLIGHT s účastí dětí ze Základní školy Gajdošova, Brno se odehraje ve středu 27. února 2008 v 18:00 ve Sportovní hale Vodova v Brně. Další představení pro školy bude ve čtvrtek 28. února 2008 v 11:00. (předprodej BKC, INDIES, TRIALOG)
   
  Gen Rosso
 

Hudební a taneční skupina Gen Rosso vznikla v polovině šedesátých let. Od té doby v ní působilo na 200 členů z nejrůznějších koutů světa. Z této multikulturní rozmanitosti soubor těží jak hudební, tak textové inspirace. Jejich písně i samotný život Ukazuje, že multikulturní společenství může být obohacením - pokud dokážeme přijmout odlišnost toho druhého.

Skupinu dnes tvoří 17 členů z 9 národností: Brazílie, Kongo, Keňa, Tanzanie, Argentina, Španělsko, Itálie, Švýcarsko, Filipíny a Polsko. Jejich hudební styl se proměňuje nejen podle etnického složení, ale také v kontextu doby. Celkem mají na kontě 54 alb, 325 publikovaných písní, 1500 koncertů a 44 navštívených zemí.

 

   
 

Streetlight

 

Příběh založen na skutečných událostech a životních příbězích.

Příběh Charlese Moatse, hlavní postavy muzikálu, nebylo vůbec jednoduché rekonstruovat, protože o Charlesovi bylo známo málo faktů. Jeden z členů bandy, Joe, ho poznal jako tříletého ve svém rodném městě Chicagu. Pokusil se o něm s pomocí starých novinových článků, ze vzpomínek známých, policejních zpráv a básní, které Charles sám vytvořil, udělat obrázek o jeho příběhu. Mnohé zůstalo neznámo. Jeho otec mezitím zemřel a po matce neexistuje žádná stopa.

Chicago v 60-tých letech. Dějištěm je The Hole, pověstná čtvrť města, kde bandy mladistvých bojují své teritoriální války, kde násilí a bezmocnost utvářejí život, tzv. spodina společnosti. Zde žijí přátelé Charles a Jordan.

Charles poznal po mnoha oklikách mladistvé, kteří chtěli spirálu násilí přerušit. Rozhodli se  zasadit se o mír  a jednotu mezi lidmi. Založili hudební skupinu. K ní patří: Alan, Henry, Gary, Mike, Justin, Tommy a Charles. Dohodli se se svojí skupinou „Streetlight“ uspořádat koncert za mír a boj proti násilí. O večerech zkouší ve své zkušebně, protože se blíží benefiční koncert na Malcom-X bulváru. Získané peníze si nechtějí nechat pro sebe, ale chtějí je zaslat chudým.

Jordanova pouliční banda je vedena Treyem. Patří k ní také Lisa, Treyova sestra a Jordanova přítelkyně. Gang kontroluje celou čtvrť. Trey a jeho kumpáni Kevin, Goose a Zack jsou v neustálém sporu s bandou „The Devil Gang“.

Jednoho dne to dojde daleko: přepadení, střelba, mrtví, mezi kterými je také Lisa. Nenechají to jen tak a pomstí se dalšími násilnými činy. Charles se pokusí Jordana od toho odradit a najít mírumilovné řešení.

Jordan je se svým gangem pro pomstu, ale nestřílí. Trey, vůdce, je tím rozzloben a svaluje vinu na Charlese. Ten je varován a na hrozící nebezpečí upozorněn. Ale Charles se nenechá zastrašit.
Trey požaduje po Jordanovi znak loajality: Má usmrtit svého přítele Charlese, veřejného odpůrce násilností. Jordan se brání! Trey sahá po pistoli…

   
DAPHNE
TRIALOG
ZS Gajdosova
GenRosso
fokolare
TRANS-TECHNIK
  rente